Terapie

    

     Od ledna 2018 jsme navázali spolupráci se společností Psí srdce, která pro naše uživatele bude poskytovat odbornou canisterapii-terapii se psy.  Tito psi mají odborné zkoušky a jsou speciálně vycvičení pro tuto terapii. Terapie se konaní vždy jednou za dva týdny. Pracovnice budou poskytovat skupinovou terapii, ale také individuální přímo na lůžcích uživatelů.

  Od prosince 2017 jsme navázali spolupráci s paní. BcA. Ladislavou Dlouhou, která se zabývá odbornou muzikoterapií. Jsme tak velmi rádi, že našim uživatelům můžeme zajistit jednu z dalších druhů terapie, která  se v našem zařízení poskytuje. Muzikoterpaie je jednou z nejpřirozenějších. Nemusíte umět zpívat, ale postačí vyvozovat jakýkoliv zvuk, případně tento zvuk přijímat.  Tato terapie se provádí jednou za dva týdny a to vždy v úterý od 13 hodin-skupinová muzikoterapie. A dále od 14 hodin-individuální terapie.

     Od roku 2012 jsme zahájili spolupráci s Občanským sdružením pro hiporehabilitaci Bydžovská Lhotka. Toto sdružení našim uživatelům zajišťuje terapii se zvířaty. Uživatelé tak mají zajištěný kontakt se zvířátky, které velmi často chovali ve svých domovech (psy, kočky, slepice, králíky, koně, osly, morčata, atd.) Výběr zvířat, které občanské sdružení našim uživatelům poskytuje je opravdu veliký.

     V našem zařízení od roku 2009 používáme magnetoterapii. Všichni zaměstnanci byli proškoleni a tak znají, jak tuto metodu používat. Pro terapii používáme přístroj značky Biomag. Tuto terapii používáme na onemocnění zejména pohybového ústrojí. Ale s úspěchem se dá též využít i pro další onemocnění, kterými trpí senioři.

 

Post has no taxonomies